Kasy fiskalne online – nowe przepisy, konieczne inwestycje

W najbliższym czasie niektórych przedsiębiorców czekają niemałe zmiany. Zgodnie z zaleceniami Krajowej Administracji Skarbowej właściciele niektórych firm od 1 stycznia zamiast zwykłych kas będą musieli wyposażyć się w tak zwane kasy fiskalne online. Co to właściwie oznacza?

Najwcześniej, bo już od początku 2019 roku kasy fiskalne online będą musiały znajdować się w firmach oferujących usługi motoryzacyjne, wulkanizacyjne i zajmujących się sprzedażą paliw. Nieco później, bo od 1 lipca 2019, w taki sprzęt swoje biznesy będą musieli wyposażyć w taki sprzęt właściciele przedsiębiorstw z branż gastronomicznej i budowlanej, a od początku roku 2020 – oferujące usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, a także branża fitness i hotelarska.

Jak działa kasa fiskalna online?

Celem wprowadzenia kas fiskalnych online jest to, by informacje o realizowanych w firmie transakcjach były automatycznie i na bieżąco przekazywane do Centralnego Repozytorium Kas. Dzięki stałemu podłączeniu do łącza internetowego bądź sieci teleinformatycznej urządzenie ma możliwość łączenia się z CRK według określonego harmonogramu i w ten sposób przekazywać niezbędne do rozliczeń dane.

Jak wybrać kasę fiskalną online?

W związku z przyjętymi przepisami na rynku nastąpił wysyp nowych urządzeń i powstała ogromna konkurencja w tej dziedzinie. Najlepiej więc wybrać sklep skierowany stricte na sprzedaż B2B, w tym przypadku posiadający w swojej ofercie takie produkty jak drukarki fiskalne, terminale płatnicze, czytniki kodów kreskowych czy od niedawna właśnie kasy fiskalne online. Wówczas mamy pewność, że jest to sklep specjalistyczny, którego pracownicy orientują się w tym, jak funkcjonuje branża i znają się na tym, co robią.

Pracownicy takich sklepów jak gdyński Medium Service, zorientowanych na sprzedaż tego typu produktów, z pewnością pomogą klientowi w wyborze odpowiedniej kasy fiskalnej online. Firma ma w swoim asortymencie produkty znanych marek, takich jak Elzab czy Novitus, a usługi świadczone są kompleksowo i każdego typu przedsiębiorstwo znajdzie tu odpowiednie dla siebie urządzenie.

Co ważne, zgodnie z przyjętymi założeniami przepisy mają być wdrażane stopniowo, a przedsiębiorcom mają przysługiwać liczne ulgi. Dlatego przed wyborem odpowiedniej kasy fiskalnej swój wybór warto skonsultować z fachowcem i nie kierować się zasadą „im taniej, tym lepiej”.

Kontakt

ul. Podlaska 3
81-325 Gdynia

tel/fax: 58 620 32 64
kom: +48 606 292 781

email: medium.serwis@wp.pl

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek
9:00 - 16:00

Producenci


ul. Podlaska 3
81-325 Gdynia