Kasy fiskalne w Trójmieście

Kasy fiskalne to urządzenia niezbędne przy sprzedaży dóbr i usług. Co więcej, obowiązek ich stosowania dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy dokonują tzw. sprzedaży na rzecz osób fizycznych.

Polska to państwo z ogromnym potencjałem. Doskonale kwitnie tu nie tylko turystyka, ale też wszelkiego rodzaju usługi. Ze względu na niezwykły rozwój krajowej gospodarki oraz wszelkiego rodzaju działalności z roku na rok odnotowuje się coraz większy wzrost zapotrzebowania na kasy fiskalne w Trójmieście i okolicach.

Jak wybrać kasę fiskalną?

Decyzja o zakupie odpowiedniej kasy fiskalnej powinna być przemyślana, a urządzenie dobrane do potrzeb – w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Dlaczego ma to takie znaczenie?

Zwykle jednym z podstawowych błędów, jakie popełniane są przy wyborze kasy fiskalnej jest niewłaściwe oszacowanie tzw. bazy towarowej. Tu warto wspomnieć, że każde urządzenie fiskalne posiada odgórnie określoną liczbę możliwych do zaprogramowania towarów – tzw. wartość PLU (ang. price look-up unit). PLU to baza, która zawiera towary lub usługi, którymi będzie się handlowało lub oferowało. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę, ponieważ możliwość wymiany kasy fiskalnej na nową będzie możliwa dopiero po upływie 5 lat od zakupu, a termin użytkowania jednego urządzenia fiskalnego regulowany jest przez polskie prawo. Dlatego też podczas wyboru kasy fiskalnej warto poważnie zastanowić się nad wysokością PLU w urządzeniu i myśleć o tym przyszłościowo.

Kasa fiskalna – mobilna czy stacjonarna?

Mając na uwadze konieczność zakupu kasy fiskalnej, kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest określenie, czy kasa fiskalna, którą chcemy posiadać w swojej firmie powinna być urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym. Zwykle kiedy prowadzi się działalność w konkretnej lokalizacji, nie ma wątpliwości co do wyboru. W zwykłym sklepie kasa stacjonarna, która będzie trwale zasilana prądem, będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Jednak w przypadku, kiedy prowadzi się działalność usługową, na pewno warto rozważyć zakup kasy przenośnej.

Jeżeli potrzebujesz kasy fiskalnej, koniecznie odwiedź sklep Medium Service, posiadający w swojej ofercie drukarki fiskalne najlepszych marek. To w pełni profesjonalna obsługa, kompleksowo dostarczająca urządzenia fiskalne różnego rodzaju na terenie całej Polski, a także – co wyróżnia firmę na tle konkurencji – dojeżdżając do klientów na terenie Trójmiasta i służąc im pomocą w razie potrzeby.

Kontakt

ul. Podlaska 3
81-325 Gdynia

tel/fax: 58 620 32 64
kom: +48 606 292 781

email: medium.serwis@wp.pl

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek
9:00 - 16:00

Producenci


ul. Podlaska 3
81-325 Gdynia