Nowoczesne i innowacyjne produkty PayTel

Konsumenci przykładają coraz większą wagę do szybkości wykonywanych płatności. Oczekują nowoczesnych metod akceptowania transakcji, w każdej dostępnej kategorii zakupowej. Wprowadzane przez PayTel i Partnerów biznesowych innowacyjne produkty na rynek, takie jak BLIK w kasie fiskalnej czy aplikacja LightPOS, pomagają przedsiębiorcom wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, dbając jednocześnie o innowacyjność, jak i o prostotę procesu transakcyjnego.

Nasi klienci, podobnie jak ich konsumenci, cenią sobie bezpieczeństwo transakcji na równi z intuicyjnością i wygodą. W tym celu wprowadziliśmy do oferty dwa innowacyjne produkty – BLIK w kasie fiskalnej i aplikację LightPOS. Pierwsze z nich umożliwia szybkie dokonanie płatności bez potrzeby użycia karty płatniczej i polega na wprowadzeniu sześciocyfrowego kodu BLIK na urządzeniu fiskalnym. Natomiast drugie rozwiązanie daje przedsiębiorcy możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych na telefonie czy tablecie, bez konieczności posiadania tradycyjnego terminalamówi Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel S.A.

Płatność BLIKiem w kasie fiskalnej? To możliwe!

PayTel wprowadza nowoczesne rozwiązanie, które pozwala przyjmować płatności kodem BLIK bezpośrednio w kasie fiskalnej, bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Dzięki udostępnieniu płatności BLIKiem w kasie fiskalnej, transakcje procesowane są szybko i wygodnie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Co istotne, klient nie musi przepisywać haseł SMS czy danych z karty płatniczej. Wystarczy zatwierdzić smartfonem transakcję w swojej aplikacji bankowej. Cały proces jest więc bardzo szybki i wygodny – klient podaje kod BLIK i akceptuje płatność w aplikacji banku.

Aby aktywować usługę BLIK w kasie fiskalnej, należy skontaktować się ze swoim
sprzedawcą urządzenia. Po elektronicznym podpisaniu umowy na realizację płatności, usługa zostanie automatycznie aktywowana. Z rozwiązania mogą obecnie korzystać użytkownicy kas Novitus Nano i Novitus Sento. Wkrótce usługa będzie dostępna we wszystkich kasach online firm Novitus i Elzab.

Zgodnie z przyjętą strategią, nasze kasy fiskalne stają się nośnikiem coraz większej ilości usług, które bezpośrednio wspierają biznesy naszych klientów. Urządzenia fiskalne oferowane przez COMP S.A. nie tylko rejestrują sprzedaż, ale przede wszystkim mają pomagać firmom w codziennym zarządzaniu i biznesowej analizie. Płatności BLIK dostępne w kasie to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących wywiązać się z obowiązku oferowania płatności przy użyciu tzw. instrumentu płatniczego, ale bez dodatkowego terminala płatniczego. Dzięki temu rozwiązaniu dajemy im wybór i możliwość stopniowego rozwijania swojego punktu sprzedaży wraz z rosnącymi obrotami i wielkością biznesu. W dzisiejszych czasach elastyczność to podstawamówi Jarosław Wilk, Wiceprezes Zarządu COMP S.A.

Aplikacja LightPOS

LightPOS to nowoczesne rozwiązanie płatnicze, które zamienia telefon lub tablet w terminal płatniczy, umożliwiając przyjmowanie płatności zbliżeniowych w każdym miejscu, o dowolnej porze. Sprawia to, że obsługa klienta jest tym samym łatwa i mobilna. Korzystanie z aplikacji LightPOS w celu przyjmowania płatności zbliżeniowych możliwe jest przy użyciu każdego urządzenia z systemem Android (telefon lub tablet; w wersji 6.X lub nowszej), wyposażonego w moduł NFC i mającego dostęp do internetu oraz usług Google. System akceptuje transakcje płatnicze dokonywane kartami Visa i Mastercard, a także urządzeniami z włączoną usługą Apple Pay lub Google Pay.

PayTel LightPOS posiada możliwość integracji z innymi aplikacjami, co usprawni obsługę klientów, bez konieczności ponawiania tej samej operacji w dwóch lub więcej aplikacjach. Realizacja płatności w ramach jednego systemu bez wątpienia ułatwia codzienną pracę.

W PayTel dużą wagę przykładamy do intuicyjności naszych produktów, tak aby stanowiły one realną pomoc dla przedsiębiorców w ich codziennej pracy. Jesteśmy przekonani, że używając aplikację LightPOS nasi klienci będą sprawnie obsługiwać przyjmowanie płatności i w ten sposób wspierać rozwój swoich biznesów

wyjaśnia Bartosz Berestecki i dodaje:

Proces weryfikacji wniosków o zakup aplikacji jest skonstruowany w taki sposób, aby przebiegał sprawnie i szybko, a klienci mogli jak najszybciej rozpocząć korzystanie z usługi.

LightPOS posiada najwyższe standardy zabezpieczeń. Gwarancję niezawodności i najwyższą jakość obsługi każdej transakcji potwierdzają certyfikaty uzyskane od największych i najważniejszych organizacji płatniczych w Polsce, czyli od Visa i Mastercard. Rozwiązanie to jest zgodne z Visa Sensory Branding i Mastercard Sonic, co daje kupującym poczucie pewności i bezpieczeństwa podczas dokonywania płatności zbliżeniowych.

Aplikacja mobilna LightPOS jest dostępna w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Po spełnieniu określonych warunków, użytkownik może korzystać z aplikacji całkowicie za darmo przez 5 miesięcy lub do osiągnięcia obrotu 42 tys. zł.