Polska Bezgotówkowa – zmiany od 1 stycznia

Wielu małych i średnich przedsiębiorców zastanawia się nad inwestycją w terminal płatniczy z obawy przed kosztami implementacji takiego rozwiązania. Często wątpliwości budzi, czy jest ono odpowiednie dla ich branży, czy na początku działalności warto zainteresować się bezgotówkowymi rozwiązaniami płatniczymi.

Nowelizacja przepisów z 2022 roku nakazuje każdemu przedsiębiorcy, posiadającemu kasę fiskalną, umożliwienie klientowi płatność bezgotówkową. Oznacza to, że terminale stacjonarne, jak i aplikacje typu softPOS, stają się nieodłącznym elementem każdego biznesu. Dodatkowo, jak wynika z danych podanych przez Narodowy Bank Polski z październiku br., w II kwartale 2022 r. przeprowadzono w Polsce  2,349 mld transakcji kartami płatniczymi o łącznej wartości 277,5 mld zł. W porównaniu do pierwszego kwartału tego roku, zanotowaliśmy wzrost zarówno liczby transakcji (o 18,8%), jak i wartości przeprowadzonych transakcji (o 14%).

Powyższe dane umacniają w przekonaniu, że umożliwienie wykonania transakcji bezgotówkowo jest już oczekiwane przez klientów wszystkich branż. Wraz z Fundacją Polska Bezgotówkowa wspieramy młodych przedsiębiorców oferując im darmowe użytkowanie terminala przez 12 miesięcy oraz brak opłat za transakcje do 100 tysięcy złotych.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy przez ostatni rok nie korzystali/nie mieli podpisanej umowy na terminal płatniczy – zarówno stacjonarny, jak i softPOS.