Prowadzisz biznes w Gdyni? System POS Ci to ułatwi!

System POS, czyli Point of Sales, to doskonały sprzęt elektroniczny i oprogramowanie, idealnie nadające się dla sprzedaży i usług gastronomicznych. Systemy takie znacznie usprawniają działalność tego typu biznesów i stanowią dziś nieodłączną część dobrze funkcjonujących firm oferujących produkty i usługi.

Czym właściwie jest system POS?

System POS to bardzo elastyczny zespół sprzętu i oprogramowania, który można dopasować do rodzaju działalności – bez względu na to, czy prowadzi się restaurację, hotel czy też sklep detaliczny lub hurtownię, można w prosty sposób stworzyć zestawienie odpowiednie dla siebie, wygodne dla pracowników, a tym samym – ułatwiające prowadzenie biznesu.

Znakomicie przemyślane systemy POS umożliwiają rozliczenia poszczególnych kasjerów, kelnerów czy barmanów, bieżący podgląd utargu danej kasy czy terminala, a w przypadku gastronomii – podniesienie jakości obsługi klienta poprzez usprawnioną komunikację sali z kuchnią.

Dzięki systemowi POS możliwe jest proste dokonanie analizy najbardziej popularnych towarów, optymalizacja sprzedaży na podstawie analizy wybranych kryteriów czy też podniesienie popularności sklepu czy usługi poprzez wprowadzenie takich udogodnień, jak na przykład karta stałego klienta. Słowem – z systemem POS budowanie własnej marki staje się łatwiejsze!

System POS – z czym to się je?

Aby wdrożyć system POS w swoim biznesie należy wyposażyć się w odpowiednie oprogramowanie oraz urządzenia.

Przede wszystkim potrzebny jest terminal płatniczy, czyli niewielki sprzęt elektroniczny umożliwiający rejestrację sprzedaży, a ze strony klienta – płatności. Najpopularniejsze są w tej chwili bezprzewodowe terminale umożliwiające płatności zbliżeniowe, wygodne zarówno dla pracownika, jak i dla klienta. Terminal rejestruje bieżącą sprzedaż z każdego dnia.

Elektronika sklepowa to pojęcie bardzo szerokie, na który składa się cały szereg sprzętów. Kasa fiskalna online bądź zwykła, różnego rodzaju drukarki i wagi oraz inne urządzenia – dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu POS każde z nich można ze sobą połączyć w jedną „całość”, przez co będą stanowić spójny system sprzedaży i obsługi.

Ekrany dotykowe i tablety – dzięki nim i zintegrowanemu systemowi informacji właściciel informacji i personel wie, ile stolików ma wolnych, może swobodnie zbierać informacje o stanie magazynu czy zbierać inne dane. Posiadają one wiele funkcji i znacznie ułatwiają one pracę na poszczególnych stanowiskach, takich jak kelner, magazynier czy sprzedawca.

Oprogramowanie, czyli system POS, dzięki któremu wszystkie urządzenia, które przedsiębiorca chce ze sobą połączyć, mogą się ze sobą zintegrować. To on odpowiada za zapisywanie wszelkich zmian, płatności, zamówień oraz przekazywanie ich z jednego urządzenia na inne.

System POS dla gastronomii i handlu

Jak już wspomnieliśmy, system POS jest szczególnie przydatny w prowadzeniu lokalu gastronomicznego oraz w handlu.

Dzięki dedykowanemu dla gastronomii systemowi Storyous kontrolować można wszystko – od obsługi kelnerskiej po stany magazynowe. System ten jest prosty w obsłudze, a co najważniejsze – można dzięki niemu na bieżąco kontrolować efektywność pracowników i zapotrzebowanie gości, umożliwia także oferowanie programów lojalnościowych. Dzięki Storyous można zdalnie zarządzać stanem magazynowym, a wszystko za pomocą automatycznie uzupełnianych faktur elektronicznych. Kuchnia może być na bieżąco z zamówieniami i otrzymywać je bezpośrednio za pomocą drukarki. Usprawnień jest naprawdę mnóstwo!

Historia sprzedaży, analiza kosztów, szybka aktualizacja cen, integracja z narzędziami do księgowania – to tylko niektóre z zalet systemu POS, dzięki którym trafia on do właścicieli biznesów związanych z handlem. Pozwala on na profesjonalne zarządzanie sprzedażą, łączenie narzędzi szybkiej sprzedaży z pozostałymi urządzeniami, kontrolę tego, co dzieje się w magazynie i na sklepie.

Oferta znajdujących się na rynku systemów POS jest coraz szersza, na rynku pojawia się mnóstwo nowości, zawsze warto jednak postawić na produkt sprawdzony i bezpieczny. Sklep Medium Service z Gdyni oferuje systemy POS najwyższej klasy, a także niezbędny do tego sprzęt: kasy fiskalne i drukarki, terminale płatnicze czy wagi sklepowe w atrakcyjnych cenach.

Kontakt

ul. Podlaska 3
81-325 Gdynia

tel/fax: 58 620 32 64
kom: +48 606 292 781

email: medium.serwis@wp.pl

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek
9:00 - 16:00

Producenci


ul. Podlaska 3
81-325 Gdynia